بهترین رژیم کلیوی

تغذیه و رژیم کلیوی

ضرورت وجود کلیه ها برای بدن

کلیه ها یک جفت اندام به اندازه مشت هستند که در زیر دیافراگم قرار دارند. در هر طرف ستون فقرات یک کلیه وجود دارد. کلیه ها برای داشتن اندامی سالم ضروری هستند. آن ها به طور عمده مسئول تصفیه مواد زائد، آب اضافی و سایر ناخالصی های موجود در خون هستند. این سموم در مثانه ذخیره شده و سپس در هنگام ادرار از بدن خارج می شوند. کلیه ها همچنین میزان pH، نمک و پتاسیم در بدن را تنظیم می کنند. آن ها هورمون هایی تولید می کنند که فشار خون را تنظیم می کنند و تولید گلبول های قرمز خون را کنترل می کنند. کلیه ها حتی نوعی از ویتامین D را نیز فعال می کنند که به بدن در جذب کلسیم کمک می کند. بنابراین باید به عوامل موثر در حفظ سلامت این عضو حیاتی بدن توجه ویژه داشت. یکی از ایم موارد داشتن رژیم غذایی مناسب است و همچنین با شروع نارسایی کلیه داشتتن رژیم کلیوی مناسب ضروری است.

بیماری کلیه تقریباً 26 میلیون بزرگسال آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیماری وقتی رخ می دهد که کلیه های شما آسیب می بینند و نمی توانند عملکرد خود را انجام دهند. آسیب ممکن است در اثر دیابت، فشار خون بالا و سایر موارد مزمن (طولانی مدت) ایجاد شود. بیماری کلیه می تواند منجر به سایر مشکلات سلامتی از جمله ضعف استخوان ها، آسیب عصبی و سوتغذیه شود.

رژیم-کلیوی

اگر بیماری به مرور بدتر شود، کلیه های شما ممکن است کاملاً از کار بیفتند. این بدان معناست که برای انجام عملکرد کلیه ها دیالیز لازم است. دیالیز درمانی است که با استفاده از دستگاه خون را تصفیه می کند. این بیماری نمی تواند بیماری کلیه را درمان کند، اما می تواند عمر شما را طولانی کند.

با پیشرفت علم پزشکی و افزایش آگاهی نسبت به سلامت انسان نقش رژیم غذایی و تغذیه سالم در سلامتی ما بیشتر مشخص و اهمیت آن بیشتر آشکار می شود. نقش مهم تغذیه سالم در پیشگیری و کنترل بیماری هایی چون دیابت، پرفشاری خون، مشکلات قلبی و عروقی، مشکلات لیپیدی، سرطان ها و بسیاری از بیماری های دیگر امروزه به اثبات رسیده است و توجه به نقش تغذیه در حفظ سلامتی به طور روز افزون در حال افزایش است.

عملکرد کلیه در بدن

منشاء بخش اعظم مواد زائد تولید شده در بدن از مواد غذایی مصرفی است. اگر کلیه ها سالم باشند ما در تصفیه خون و مواد دفعی حاصل از مواد غذایی مشکلی نخواهیم داشت. اگر مقدار زیادی نمک بخوریم کلیه ها این افزایش را متوجه می شوند و فورا اقداماتی برای حذف نمک اضافی و حفظ تعادل بدن آغاز می کنند. اگر مقدار زیادی مایعات بنوشیم کلیه ها برای حذف مقادیر اضافی مایعات مقدار بیشتری ادرار تولید می کنند و … اما اگر کلیه ها آسیب ببینند توانایی شان را برای پاسخ به تغییرات رژیم غذایی از دست می دهند و مواد زاید و سموم در بدن بیمار جمع می شوند. برای مثال آب و نمک اضافی دفع نمی شوند و در بدن باقی می مانند، این احتباس مواد زائد و اضافی در خون عوارض زیادی برای بیمار به همراه خواهد داشت.

میدانیم که اهمیت رژیم درمانی در پیشگیری و درمان بیماری ها نقش غیرقابل انکاری دارد. از این رو رژیم درمانی از گام های اساسی بهبود وضعیت بیماران کلیوی است. وظیفه رژیم درمانی این بیماران با متخصصین تغذیه است که با استفاده از ابزارهای تن سنجی و کلینیکی مثل وزن،  قد، نتایج آزمایش ها و ارزیابی های بالینی بیمار و با مشورت پزشک، رژیم غذایی بیمار را تنظیم می کنند.

رژیم-کلیوی

اغلب بیماران کلیوی از دریافت های غذایی خود نا آگاهند است که این مسئله میتواند به علت عدم آگاهی، بی اشتهایی، رژیم های سخت و محدودیت های ناشی از بیماری باشد. به منظور اطمینان از سلامت بیماران کلیوی و عدم ابتلای آنان به سوتغذیه باید در جهت آگاهی از اطلاعات تغذیه ای متناسب با شرایط بیماری خودشان گام بردارند و تحت نظر متخصص تغذیه اقدام به دریافت رژیم کنند.

افرادی که عملکرد کلیه آن ها به خطر افتاده است باید رژیم غذایی کلیوی را رعایت کنند تا میزان مواد زائد در خون آن ها کاهش یابد. مواد زائد موجود در خون از مواد غذایی و مایعاتی که مصرف می شوند، است. هنگامی که عملکرد کلیه به خطر می افتد، کلیه ها به درستی فیلتر و یا عاری از مواد زائد نمی شوند. اگر مواد زائد در خون باقی بماند، می تواند بر میزان الکترولیت بیمار تأثیر منفی بگذارد. پیروی از رژیم کلیوی همچنین می تواند به تقویت عملکرد کلیه کمک کرده و روند نارسایی کامل کلیه را کند کند.

رژیم کلیوی رژیمی است که دارای سدیم، فسفر و پروتئین کم باشد. رژیم كلیوی همچنین بر اهمیت مصرف پروتئین با كیفیت بالا و معمولاً محدود كردن مایعات تأكید می كند. همچنین ممکن است لازم باشد برخی از بیماران پتاسیم و کلسیم را محدود کنند. بدن هر فرد متفاوت است و بنابراین بسیار مهم و ضروری است که هر بیمار تحت نظر یک متخصص تغذیه باشد تا یک رژیم غذایی متناسب با نیازهای بیمار ارائه داده شود.

رژیم-کلیوی

 

در زیر برخی از موادی که برای کنترل رژیم غذایی کلیوی بسیار مهم است، آورده شده است:

سدیم در رژیم کلیوی

سدیم چیست و چه نقشی دارد؟

سدیم یک ماده معدنی است که در بیشتر غذاهای طبیعی یافت می شود. بیشتر مردم فکر می کنند نمک و سدیم قابل تعویض اند. با این وجود نمک در واقع ترکیبی از سدیم و کلرید است. غذاهایی که می خوریم ممکن است حاوی نمک باشند یا به اشکال دیگر حاوی سدیم باشند. غذاهای فرآوری شده اغلب به دلیل افزودن نمک حاوی مقادیر بیشتری سدیم هستند.

سدیم یکی از سه الکترولیت اصلی بدن است (پتاسیم و کلرید دو مورد دیگر هستند). الکترولیت ها مایعات داخل و خارج از بافت ها و سلول های بدن را کنترل می کنند.

سدیم به موارد زیر کمک می کند:

• تنظیم فشار خون و حجم خون

• تنظیم عملکرد عصب و انقباض عضله

• تنظیم تعادل اسید و باز خون

• متعادل نگه داشتن میزان مایعات در بدن یا از بین بردن آن

چرا بیماران کلیوی باید میزان مصرف سدیم را کنترل کنند؟

سدیم زیاد می تواند برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی مضر باشد زیرا کلیه آن ها نمی تواند به اندازه کافی سدیم و مایعات اضافی را از بدن دفع کند. از آنجا که سدیم و مایعات در بافت ها و جریان خون جمع می شوند، ممکن است باعث موارد زیر شوند:

• افزایش تشنگی

• ادم (تورم در پاها، دستها و صورت)

• فشار خون بالا

• نارسایی قلبی (مایعات اضافی در جریان خون می توانند قلب شما را بیش از حد کار کنند و آن را بزرگ و ضعیف کنند.)

• تنگی نفس (مایعات می توانند در ریه ها جمع شده و نفس کشیدن را دشوار کنند.)

نکاتی برای کمک به حفظ سطح سدیم در خون:

 همیشه برچسب های غذا را بخوانید و محتوای سدیم غذای خود آگاه باشید.

 به اندازه های سروینگ ها بسیار توجه کنید.

 از گوشت های تازه به جای بسته بندی استفاده کنید.

 میوه ها و سبزیجات تازه یا محصولات کنسرو شده و منجمد بدون نمک اضافه شده را انتخاب کنید.

 از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.

 برند های مختلف را مقایسه کنید و از موارد کم سدیم استفاده کنید.

 از ادویه هایی استفاده کنید که در آن نام “نمک” ذکر نشده است (به جای نمک سیر، پودر سیر را انتخاب کنید.)

 غذا را در خانه بپزید و نمک اضافه نکنید.

 مقدار کل سدیم را به 400 میلی گرم در هر وعده و 150 میلی گرم در هر میان وعده محدود کنید.

رژیم-کلیوی

پتاسیم در رژیم کلیوی

پتاسیم چیست و چه نقشی دارد؟

پتاسیم یک ماده معدنی است که در بسیاری از غذاهایی که می خوریم وجود دارد و همچنین به طور طبیعی در بدن یافت می شود. پتاسیم در منظم نگه داشتن ضربان قلب و عملکرد صحیح عضلات نقش دارد. پتاسیم همچنین برای حفظ تعادل مایعات و الکترولیت ها در جریان خون لازم است. کلیه ها به حفظ مقدار مناسب پتاسیم در بدن کمک می کنند و مقادیر اضافی را از طریق ادرار دفع می کنند.

چرا بیماران کلیوی باید میزان پتاسیم خود را کنترل کنند؟

وقتی کلیه ها از کار می افتند، دیگر نمی توانند پتاسیم اضافی را از بین ببرند؛ بنابراین سطوح اضافی پتاسیم در بدن جمع می شود. پتاسیم بالا در خون هیپرکالمی نامیده می شود که می تواند باعث موارد زیر شود:

• ضعف عضلانی

• ضربان قلب نامنظم

• نبض آهسته

• حمله قلبی

• مرگ

چگونه در رژیم کلیوی می توانیم میزان پتاسیم خود را کنترل کنیم؟

وقتی کلیه ها دیگر پتاسیم را تنظیم نمی کنند، بیمار باید میزان پتاسیم وارد شده به بدن را کنترل کند.

نکاتی برای کمک به حفظ سطح پتاسیم در خون:

 با یک متخصص تغذیه کلیه در مورد دریافت یک برنامه غذایی مشورت کنید.

 غذاهایی که پتاسیم زیادی دارند را بشناسید و محدود کنید.

 شیر و محصولات لبنی را به 1 سروینگ در روز محدود کنید.

 میوه ها و سبزیجات تازه را انتخاب کنید.

 از جایگزین های نمک و چاشنی های پتاسیم خودداری کنید.

 برچسب روی غذاهای بسته بندی شده را بخوانید و از کلرید پتاسیم خودداری کنید.

 به اندازه سروینگ ها بسیار دقت کنید.

رژیم-کلیوی

فسفر در رژیم کلیوی

فسفر یک ماده معدنی است که در نگهداری و رشد استخوان بسیار مهم است. فسفر همچنین به رشد بافت همبند و اندام ها کمک کرده و به حرکت عضلات کمک می کند. وقتی غذای حاوی فسفر مصرف و هضم می شود، روده های کوچک فسفر را جذب می کنند تا بتواند در استخوان ها ذخیره شود.

چرا بیماران کلیوی باید مصرف فسفر را کنترل کنند؟

کلیه های طبیعی می توانند فسفر اضافی موجود در خون شما را از بین ببرند. وقتی عملکرد کلیه به خطر بیفتد، کلیه ها دیگر فسفر اضافی را از بین نمی برند. سطح بالای فسفر می تواند کلسیم را از استخوان های شما بیرون بکشد و آن ها را ضعیف کند. این امر همچنین منجر به رسوبات خطرناک کلسیم در رگ های خونی، ریه ها، چشم ها و قلب می شود.

چگونه در رژیم کلیوی می توانیم میزان مصرف فسفر خود را کنترل کنیم؟

فسفر را می توان در بسیاری از غذاها یافت. بنابراین بیمارانی که عملکرد کلیه آن ها به خطر افتاده است، باید به منظور کنترل سطح فسفر با یک متخصص تغذیه مشورت کنند.

نکاتی برای کمک به حفظ سطح فسفر در خون:

 بدانید چه غذاهایی فسفر کمتری دارند.

 به اندازه سروینگ ها بسیار توجه کنید

 در وعده های غذایی و میان وعده ها، بخشهای کمتری از غذاهای حاوی پروتئین زیاد را بخورید.

 میوه ها و سبزیجات تازه بخورید.

 در مورد استفاده از فسفات بایندر در زمان وعده غذایی از پزشک خود سوال کنید.

 از غذاهای بسته بندی شده حاوی فسفر اضافی خودداری کنید. به دنبال فسفر یا کلمات دارای “PHOS” بر روی برچسب مواد باشید.

رژیم-کلیوی

پروتئین در رژیم کلیوی

پروتئین برای کلیه های سالم مشکلی ندارد. به طور معمول، پروتئین بلعیده می شود و مواد زائدی ایجاد می شود که به نوبه خود توسط نفرون های کلیه فیلتر می شوند. سپس با کمک پروتئین های اضافی کلیه، مواد زائد به ادرار تبدیل می شوند. در مقابل کلیه های آسیب دیده قادر به حذف مواد زائد پروتئین نیستند و در خون جمع می شوند.

مصرف مناسب پروتئین برای بیماران کلیوی مزمن مشکل است زیرا میزان آن در هر مرحله از بیماری متفاوت است. پروتئین برای نگهداری بافت و سایر نقش های بدن ضروری است؛ بنابراین مهم است که مقدار مصرف آن طبق توصیه متخصص تغذیه باشد.

مایعات در رژیم کلیوی

کنترل مایعات برای بیماران در مراحل آخر بیماری مزمن کلیه مهم است زیرا مصرف طبیعی مایعات ممکن است باعث تجمع مایعات در بدن شود که می تواند خطرناک باشد. در افرادی که دیالیز می شوند اغلب میزان ادرار کاهش می یابد؛ بنابراین افزایش مایعات در بدن می تواند فشار غیر ضروری بر قلب و ریه های فرد وارد کند.

میزان مایعات بیمار بسته به میزان تنظیمات خروجی ادرار و دیالیز، به صورت جداگانه محاسبه می شود. رعایت نکات مربوط به مصرف مایعات توسط متخصص نفرولوژیست/متخصص تغذیه بسیار حیاتی است.

نکاتی برای کنترل مصرف مایعات:

 بیش از آنچه پزشک دستور می دهد بنوشید.

 تمام غذاهایی که در دمای اتاق ذوب می شوند را بشمارید (آبنبات ها و غیره)

 از مقدار مایعاتی که در پخت و پز استفاده می شود مطلع باشید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *