بهترین راه افزایش وزن رژیم درمانی

بهترین راه افزایش وزن

برخی از کسانی که کمبود وزن دارند گمان می کنند زیاد خوردن به هر شکلی باعث افزایش وزن می شود و به وزن ایده آل شان می رسند ولی همیشه اینگونه نیست چرا که سیستم بدن هرکس ممکن است متفاوت باشد.
بدن هر فرد با توجه به نوع سیستم بدن خود، سوخت و سازی که دارد، بیماری هایی مانند تیروئید، میزان فعالیت های روزانه و ژنتیک در افزایش وزن متفاوت عمل می کند.

بی اشتهایی یک مشکل عمده بین کسانی است که مشکل کمبود وزن دارند و دلیل این بی اشتهایی اصولا استرس است. با دور کردن استرس از خود تا حد زیادی می توان با کمبود اشتها مقابله کرد و به حالت عادی بازگشت.

بهترین راه افزایش وزن رژیم درمانی
یکی از بهترین راه های افزایش وزن مطمئنا ورزش همراه با تغذیه اصولی است. ورزش کردن با تغذیه درست یعنی مصرف پروتئین بیشتر، کربوهیدرات های سالم و فیبر به اندازه که باعث رشد عضلات و در نهایت افزایش وزن ایده آل و درست می شود.

بهترین راه های بالا بردن وزن تغذیه ی سالم، رژیم اصولی و روش زندگی درست است که بدون رعایت کردن این موارد به هدف خود دست نخواهید یافت.
برای بالا بردن اصولی وزن خود بهتر است صبور باشید چرا که در زمان کوتاهی نمی توانید وزن مورد نظرتان را به دست آورید و نیاز به زمان دارد.

افزایش وزن اصولی تحت نظر متخصصین تغذیه

کسی که افزایش وزن درست و اصولی می خواهد در ابتدا مراجعه به متخصص تغذیه مهمترین و ضروری ترین اقدام است. متخصص تغذیه با تجربه ای که دارد مراجعه کننده ی متقاضی افزایش وزن را برای دادن آزمایشاتی مثل تیروئید و سطح هورمون های تیروئید به آزمایشگاه می فرستد و بعد از گرفتن جواب آزمایش و بررسی آن رژیم اصولی را به فرد می دهد.
متخصصان تغذیه با علم شان در این زمینه و شناخت فیزیولوژی بدن، رژیم ها و راه های درست افزایش وزن را به خوبی می شناسند و آن ها با توجه به سن و قد و جنسیت و … می دانند که چه مقدار اضافه کردن وزن برای هر فرد مناسب و درست است و آن ها علل کاهش وزن مراجعه کننده را با پرسش های تخصصی مثل دارو هایی که مصرف می شود، ساعت خواب، بررسی ژنتیک و … متوجه می شوند که در روند درمان لاغری بسیار موثر است.
خوردن برخی خوراکی های چاق کننده مانند فست فود که اخیرا طرفداران بیشتری هم پیدا کرده اند شاید موجب افزایش وزن شود هرچند که اصلا اصولی نیست ولی به دلیل چربی بالای خود باعث بالا رفتن کلسترول، چربی خون و دردسر های دیگر برای فرد می شود.

بهترین راه افزایش وزن رژیم درمانی
همانطور که می دانید بالا رفتن درصد چربی و تجمع چربی تجربه ی خوبی نیست و حتی خطر ناک هم هست و بالا بردن وزن بدون مشورت گرفتن با متخصص تغذیه می تواند عواقب بسیار بدی به دنبال داشته باشد.
برای پیدا کردن متخصص تغذیه خوب می توانید از کسی که نتیجه ی خوبی در زمینه ی افزایش وزن گرفته است نام متخصصی که مراجعه کرده را بپرسید و یا حتی با سرچ در اینترنت متخصص تغذیه ی خبره و با تجربه را پیدا کنید.
پروانه کاظمی متخصص تغذیه که مراجعه کنندگان نتایج خوبی از رژیم ها و مشاوره ها از ایشان گرفته اند را می توانید برای این مسئله ی مهم انتخاب کنید تا در بالا بردن اصولی، درست و سالم وزن شما را همراهی کند تا همانطور که گفته شد باعث مشکلاتی مانند چربی خون، کلسترول و بد شکلی اندام نشوید چرا که بالا بردن وزن اصولی دارد که متخصص این کار همه ی آن ها را به طور صحیح در اختیار شما قرار می دهند.

دلیل لزوم افزایش وزن

همانطور که وزن بالا خطر دارد کمبود وزن هم خوب نیست BMI باید متعادل باشد و با افزایش وزن اصولی از خطرات ناشی از لاغری های بیش از حد می توان پیشگیری کرد.
درصد چربی، حجم عضلات باید به اندازه باشند و اینکه به روشی بالا بردن وزن انجام شود که فقط چربی ساخته شود راهی سلامت نیست و ساخت عضله همراه با ورزش و رژیم غذایی درست موجب اندامی ایده آل، سلامت و زیبا می شود.

بهترین راه افزایش وزن رژیم درمانی

 

همانطور که گفته شد درصد چربی بالا خطرناک است و نشان از سبک زندگی نا سالم است ولی در خانم ها درصد چربی پایین هم خطرناک است، مثلا خانم های ورزشکار حرفه ای که درصد چربی بسیار پایینی بخصوص در ناحیه ی شکم خود دارند باعث می شود روی هورمون ها اثر بدی بگذارد و حتی عادت ماهیانه در آن ها نا منظم و در مواردی دیده شده که آن ها دیگر عادت ماهیانه نمی شوند و کاملا قطع می شود که همین باعث ناباروری هم می شود پس درصد چربی تا حدی که متخصص می داند کاملا ضروری است.علاوه بر جنبه ی سلامت افزایش وزن متعادل، بر جنبه ی زیبایی آن هم متقاضیان تاکید دارند، لاغری بیش از حد اندام زیبایی لازم را ندارد و این طور افراد از این موضوع بسیار رنج می برند و همچنین روی صورت هم تاثیر دارد چرا که لاغری صورت سن را بالا تر نشان می دهد و طراوت لازم را ندارد و فرد همیشه پژمرده و خسته به نظر می رسد.

یکی از شکایت های افراد لاغر پیدا نکردن لباس مناسب و سایز شان است که باعث افسردگی و ناراحتی در این افراد می شود
با تغذیه سالم تحت نظر یک متخصص همه ی این مشکلات به سادگی قابل حل است و می توان به یک اندام زیبا و دلخواه تان برسید.

رژیم های غذایی افزایش وزن

متخصصان تغذیه بهترین رژیم غذایی برای افزایش وزن را در اختیار متقاضیان بالا بردن وزن قرار می دهند آن ها علل کمبود وزن را می شناسند و با توجه به بدن و شرایط هر فرد مثل میزان فعالیت، ژنتیک، بیماری هایی مانند مشکلات گوارشی، استرس و افسردگی، مشکلات تیروئیدی و … می دانند چه رژیمی مناسب هر فرد است و با مشاوره های تخصصی و راهنمایی های درست و اصولی رژیم افزایش وزن را در اختیار مراجعه کننده قرار می دهند.

بهترین راه افزایش وزن رژیم درمانی
یکی از رژیم های غذایی که باعث بالا بردن وزن می شود رژیمی است که در آن کربوهیدرات بیشتری گنجانده شود مثل برنج، سیب زمینی، نان، ماکارونی و … که قدرت زیادی در بالا بردن وزن دارند ولی در کنار کربوهیدرات های سالم استفاده از پروتئین کاملا ضروری است چرا که هر فرد به ازای هر کیلو گرم از وزن خود در طول روز باید حدود 1 گرم پروتئین مصرف کند و اگر فرد ورزش می کند این مقدار پروتئین باید حتی بیشتر هم باشد. تخم مرغ، گوشت گوسفند، مرغ، گوساله، حبوبات، لبنیات مانند شیر و ماست و پنیر منابع غنی پروتئین هستند که به طور اصولی در رژیم قرار داده می شوند.
میوه ها، آجیل، سبزیجات و چربی های سالم در هر نوع رژیمی بسیار کمک کننده و حتی ضروری است که متخصصان به شدت بر روی مصرف آن ها تاکید می کنند.
گفته می شود یک خانم در طول روز نیاز به حدود 1400 کالری دارد و یک آقا تا حدود 2000 کالری اگر این مقدار کالری همیشه ثابت باشد تغییری در وزن رخ نمی دهد ولی برای افزایش وزن باید این مقدار کالری بیشتر باشد تا وزن بالا برود و متخصص تغذیه با علم خود طریقه ی گنجاندن مواد غذایی در رژیم را حساب شده انجام می دهند.

قرص ها و مکمل های افزایش وزن

متخصصان تغذیه مطمئنا برای افزایش وزن قرص و دارو را تجویز نمی کنند و با یک رژیم غذایی سالم روند بالا رفتن وزن را به بهترین شکل پیش می برند.
قرص افزایش وزن در بازار با انواع مختلف وجود دارد و مطمئنا روند بالا بردن وزن را سریع و راحت می کنند ولی قرص ها و دارو های شیمیایی و حتی گیاهی عوارضی دارند که گاها جبران نا پذیر هستند و تنها ضرر های آن برای فرد باقی می ماند.

بهترین راه افزایش وزن رژیم درمانی
برخی معتقدند قرص های مولتی ویتامین و حتی زینک چاق کننده اند و بدون تجویز از این نوع دارو ها استفاده می کنند در صورتی که تنها در برخی افراد باعث باز شدن اشتها می شوند ولی نمی توان گفت که این قرص ها چاق کننده اند.
مکمل هایی وجود دارد مثل وی، گینر و … که بیشتر ورزشکاران و بدنسازان از آن ها استفاده می کنند که بهترین مکمل برای افزایش وزن در کنار ورزش و تغذیه اصولی شان است و روند عضله سازی و بالا رفتن وزن را تسریع می بخشد.
این مکمل ها را باید از جای مطمئن تهیه کرد چرا که انواع تقلبی آن هم وجود دارد که خطرات و عوارض زیادی دارند.

معایب و مزایای افزایش وزن

کسانی که کمبود وزن دارند اصولا بدن های ضعیفی دارند و خیلی زود بیمار می شوند و دیر تر نسبت به بقیه درمان می شوند به همین دلیل این افراد باید افزایش وزن اصولی را در برنامه های خود قرار دهند تا از خیلی از بیماری ها و عوارض لاغری بیش از حد پیشگیری کنند.
کمبود وزن اعتماد به نفس خیلی از افراد را پایین می آورد و در خرید لباس همیشه به مشکل بر می خورند و این مشکل را خیلی بزرگ می دانند در صورتی که با مراجعه به یک متخصص تغذیه می توان خیلی راحت این مشکل را حل نمود.
کسانی که اقدام به افزایش وزن می کنند باید حواسشان باشد که وزن شان بیش از حد بالا نرود چرا که این بالا رفتن وزن اگر بی رویه باشد باعث مشکلاتی مثل چربی خون و کلسترول بالا و خیلی مشکلات دیگر مانند بد شکلی اندام می شود.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *