نوشیدن مایعات و دانستنی ها مهم اطلاعات تغذیه ای خواص نوشیدنی ها

نوشیدن مایعات و دانستنی ها مهم

 آیا نوشیدن چای ترش در هوای گرم مفید است؟

نوشیدن چای ترش عطش را از بین می برد، تنظیم کننده ی چربی خون است، برای افراد مبتلا به دیابت مفید است، برای سلامت قلب بسیار مفید است.

 خواص آب سیب چیست؟!!

آب سیب یک درمان طبیعی بالقوه برای تقویت مو است، ریزش مو را کنترل می کند و استفاده منظم از آب سیب موها را تقویت کرده و رشد مو ها را زیاد می کند.

 ملاحظات نوشیدن چای سبز چیست !؟

روزانه بیش از 5 فنجان چای ننوشید. نوشیدن این چای در صورتی که دچار سر درد یا اسهال هستید توصیه نمی شود. چای سبز را با داروها مصرف نکنید، بعد از این که قرصی برای تسکین سر درد میل می کنید چای سبز ننوشید چون امکان دارد سر دردتان بیشتر شود. اگر تاکیکاردی (تند شدن غیر طبیعی ضربان قلب) رنج می برید چای سبز ننوشید. اگر کم خونی دارید چای سبز ننوشید به علت این که در جذب آهن اختلال ایجاد می کند.

این چای ها را ننوشید!!!؟

چای سرد: سنگ کلیه.چای بسیار غلیظ: کم خونی. چای داغ و سوزان: سرطان مری. چای قبل از صبحانه: سوء هاضمه. چای بلافاصله بعد از غذا: کم خونی.

 چه مقدار آب در طول روز بنوشیم؟!!

پزشکان می گویند مردان بالغ باید 13 فنجان مایعات در طول روز استفاده کنند. زنان 9 فنجان. مقداری از اینمایعات را از غذایی کهمیخورید دریافت می کنید اما از آنجا که این مقادیر برای همه یکسان نیست. بهترین روش برایاین که بدانید بدن  مقدار آب کافی دریافت می کند، چک کردن رنگ ادرار است. اگر رنگ ادرار زرد کمرنگ باشد به این معناست که به مقدار کافی آب می نوشید.

فواید نوشیدن آب گرم و لیمو در وعده صبحانه!!

مفید برای کاهش وزن و تناسب اندام. لیمو سرشار از فیبر است که اشتها را کاهش می دهد. مطالعات نشان داده است افرادی که رژیم غذایی قلیایی دارند بسیار سریع تر از دیگران وزن کم می کنند. هم چنین این نوشیدنی در تقویت سیستم ایمنی و پاکسازی پوست و کمک به هضم غذا کمک می کند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *