کربوکسی-درمانی

کربوکسی درمانی چیست؟

کربوکسی درمانی چیست؟

کربوکسی درمانی به تزریق زیرجلدی گاز دی اکسید کربن به منظور اهداف درمانی اطلاق می شود. کربوکسی درمانی در امریکای جنوبی و اروپا برای درمان استریا یا علائم کشش، سلولیت و زخم های هیپرتروفی استفاده می شود و نتایج قابل توجهی داشته است. مطالعات نشان داده اند که کربوکسی درمانی باعث بهبود الاستیته ی پوست ( انعطاف پذیری پوست)، بهبود گردش خون، ترمیم کلاژن ، بهبود شکل ظاهری چین و چروک ها و تخریب چربی های محلی می شود. دی اکسید کربن بخشی طبیعی از وجود ماست. ما اکسیژن را تنفس می کنیم و دی اکسید کربن را بیرون می دهیم. گیاهان دی اکسیدکربن را مصرف می کنند و اکسیژنی که نیاز داریم را به ما می دهند. هیچ خطر شناخته شده ای در ارتباط با کربوکسی تراپی وجود ندارد.

قبل و بعذ از کربوکسی درمانی

قبل و بعذ از کربوکسی درمانی

مکانیسم کربوکسی درمانی

کربن دی اکسید همیشه در بدن ما وجود دارد. ما اکسیژن تنفس می کنیم و کربن دی اکسید را به محیط می دهیم. کربن دی اکسید به عنوان سیگنالی برای گردش خون ضعیف در بدن است. هر سلولی در بدن، بدون در نظر گرفتن وظیفه ی آن (سلولی قلبی، مغزی و یا پوستی) کربن دی اکسید را به عنوان ماده ی زائد آزاد می کند. دی اکسید کربن همانند یک واحد پول یا هزینه برای انجام کسب و کار در سلول های بدن ما عمل می کند. پس ما دی اکسید کربن را به ریه هایمان وارد می کنیم، گلبول های قرمز اکسیژن را از ریه ها می گیرند و به بافت ها می برند. هنگامی که گلبول های قرمز با غلظت بالای دی اکسید کربن روبرو می شوند، ترکیب و شکل خود را تغییر می دهند در نتیجه اکسیژن را رها می کنند و دی اکسید کربن را بر می دارند تا آن را از طریق ریه هایمان از بدنمان خارج کند. پس هنگامیکه مقدار کمی گاز دی اکسید کربن زیر پوستمان تزریق می کنیم، در واقع داریم بدنمان را گول می زنیم تا با این وسیله گردش خون در آن ناحیه را زیاد کنیم. گفته شده که یکی از علل اصلی تیرگی دور چشم، سلولیت و استریاها و علائم کشش، گردش خون ضعیف است پس این روش می تواند برای بهتر شدن حالات عنوان شده بسیار مفید باشد.

مزایای کربوکسی درمانی

رفع ترک های پوستی، استریا و لاغری موضع مورد تزریق یکی از مزایای کربوکسی درمانی است. این روش برای جوانسازی پوست هم استفاده می شود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *