بیماران سرطانی و نکات طلایی تغذیه رژیم درمانی

بیماران سرطانی و نکات طلایی تغذیه

بیماری سرطان یکی از انواع بیماری های جدی و نگران کننده می باشد. که می تواند بیش از دیگر بیماری ها موجب ضعف، ناتوانی و مرگ و میر در بیماران سرطانی شود. زیرا علاوه بر تاثیرات خود بیماری سرطان، شیمی درمانی نیز دارای عوارض بسیاری می باشد. شیمی درمانی دستگاه گوارش بیماران را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل بیماران سرطانی نمی توانند مانند دیگر افراد، تمامی مواد غذایی را استفاده نمایند. از همین رو تغذیه در سرطان از اهمیت بسیار بالایی برای بیماران سرطانی برخوردار است. زیرا تاثیر مستقیمی در روند بهبودی و یا تشدید بیماری سرطان دارد. در ادامه قصد داریم شما را با همه چیز در مورد تغذیه در بیماری سرطان، آشنا کنیم.

مواد غذایی که احتمال بروز بیماری سرطان را کاهش می دهد

1. از آنجایی که سبزیجات حاوی آنتی اکسیدان های ضد سرطانی می باشند. استفاده از آنها می تواند احتمال ابتلا به بیماری سرطان را، تا مقدار قابل توجهی کاهش دهد. از انواع سبزیجاتی که می توانند از بروز سلول های سرطانی در بدن جلوگیری نمایند، می توان به کلم بروکلی، گل کلم، گوجه فرنگی، هویج و کلم اشاره نمود.
2. حبوبات دارای مقدار قابل توجهی فیبر می باشند. که می توانند از بروز بیماری سرطان، به خصوص سرطان روده بزرگ تا مقدار قابل توجهی جلوگیری نمایند. معمولا افرادی که از حبوبات کمتر استفاده می کنند، 50 درصد بیشتر از افرادی که حبوبات استفاده می کنند در معرض بیماری سرطان قرار می گیرند.
3. بذر کتان به دلیل خاصیت محافظتی در برابر سلول های سرطانی، می تواند از بروز این بیماری به میزان قابل توجهی جلوگیری نماید.
4. استفاده از انواع میوه ها نیز در جلوگیری از ابتلا به سرطان، بسیار موثر است. به طور کلی استفاده از میوه ها در میان وعده های روزانه، می تواند احتمال بروز بیماری سرطان را تا 28 درصد در بدن فرد کاهش دهد.
5. مواد غذایی دیگری نیز وجود دارند که، از بروز این بیماری تا مقدار قابل توجهی جلوگیری می نمایند. این مواد غذایی عبارتند از: سیر، انواع آجیل ها، ماهی، روغن زیتون و لبنیات

بیماران سرطانی و نکات طلایی تغذیه رژیم درمانی

همه آنچه بیماران سرطانی در مورد تغذیه باید بدانند

از آنجایی که بیماران سرطانی ممکن است به دلیل مراحل درمانی، دچار کاهش وزن و یا اضافه وزن شوند. تغذیه و رژیم غذایی آنها باید به گونه ای باشد، که هیچ کدام از این دو عارضه را تشدید نکند. معمولا افرادی که به این بیماری دچار می شوند، زیر نظر متخصص تغذیه از رژیم غذایی استفاده می نمایند. به طور کلی سرطان و تغذیه مناسب ارتباط مستقیمی با یک دیگر دارند. که در ادامه شما را با باید و نبایدهای تغذیه در دوران بیماری بیشتر آشنا خواهیم نمود.

 مواد غذایی مفید برای بیماران سرطانی

یکی از مشکلاتی که بیماران سرطانی با آن درگیر می شوند، سوء تغذیه ناشی از داروهای مصرفی آنها می باشد. به طور کلی رژیم تغذیه ای که در درمان این بیماری تاثیر مستقیم داشته باشد، وجود ندارد. اما قطعا استفاده کردن و یا عدم استفاده از برخی مواد غذایی می تواند به تقویت بدن در برابر روش های درمانی، کمک نماید. از جمله مواد غذایی مفید برای بیماران سرطانی می توان به لوبیا، تخم مرغ، ماهی، مرغ، گوشت قرمز بدون چربی، انواع مغزها و لبنیات اشاره نمود. همچنین استفاده از آب و آبمیوه های طبیعی نیز به این بیماران توصیه می شود.

 مواد غذایی ممنوع برای بیماران سرطانی

1. غذاهایی که دارای کربوهیدارت های شکر و تصفیه شده هستند.
2. غذاهایی که با حرارت بالا و یا روغن زیاد درست شده اند.
3. گوشت های فرآوری شده
4. مصرف بیش از اندازه لبنیات
5. غذاهای فست فودی و تنقلات

بیماران سرطانی و نکات طلایی تغذیه رژیم درمانی

طعم دهنده های مناسب بیماران سرطانی

از آنجایی که غذاهای بیماران سرطانی، معمولا به صورت آبپز و بخارپز می باشد. از طرفی بیماران سرطانی به دلیل استفاده از داروهای مختلف اشتهای خود را از دست می دهند و همچنین ممکن است قدرت تشخیص طعم آنها دچار مشکل شود. بنابراین استفاده از طعم دهنده ها در تغذیه آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اما به طبع بیماران سرطانی قادر به استفاده از تمامی ادویه ها نمی باشند. از جمله طعم دهنده های مناسب برای بیماران سرطانی زردچوبه، زنجبیل و دارچین است. این طعم دهنده ها دارای خاصیت ضد سرطانی هستند. به همین دلیل می توانند در روند درمان بیماری نیز، موثر باشند. اما نکته ای که باید به آن توجه نمود، رعایت تعادل در مصرف آنها می باشد.

کنترل تهوع در بیماران سرطانی

بیماران سرطانی به دلیل عوارض داروهایی که استفاده می کنند، ممکن است دچار حالت تهوع، احساس تغییر طعم ها، کاهش اشتها، مشکل در بلعیدن غذا و … شوند. یکی از آزار دهنده ترین عوارض داروها در طول شیمی درمانی بیماران سرطانی، حالت تهوع است. از آنجایی که بیماران دچار ضعف بدنی می شوند، این عارضه می تواند بسیار ناراحت کننده باشد و موجب درد در عضلات شکمی آنها شود.
برای کنترل تهوع در بیماران سرطانی، امروزه داروهای مناسبی به بیماران معرفی می شود. اما استفاده از برخی توصیه های غذایی نیز می تواند، موجب کنترل تهوع در بیماران سرطانی شود. در برخی موارد کمبود آب در بدن، می تواند موجب بروز حالت تهوع در بیماران سرطانی شود. به همین دلیل استفاده از مایعات و آب زیاد می تواند تا حدودی در کنترل حالت تهوع و استفراغ موثر باشد.
همچنین بهتر است این بیماران، از خوردن آب در حین غذا خوردن خودداری نمایند. از غذاهای خشک مانند برنج کمتر استفاده کنند. از طرفی غذا را داغ میل نکنند و اجازه دهند غذا تقریبا هم دمای محیط شود. استفاده نکردن از شیرینی جات ، غذاهای بو دار، غذاهای تند و چرب می تواند در کنترل تهوع بیماران سرطانی بسیار موثر باشند.

بیماران سرطانی و نکات طلایی تغذیه رژیم درمانی

شیمی درمانی و تغذیه مناسب

تغذیه بیماران سرطانی در دوران شیمی درمانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بیماران سرطانی باید بدانند که در روز شیمی درمانی و یا بعد و قبل از آن چه غذاهایی را می توانند استفاده نمایند. و یا اینکه چه غذاهایی را نباید در این دوران استفاده نمایند. تغذیه مناسب در دوران شیمی درمانی به شرح زیر می باشد.
 بهترین غذای قبل از شیمی درمانی
معمولا زمانی که به بیماران سرطانی اطلاع می دهند، که نیاز به شیمی درمانی دارند تا زمانی که داروهای شیمی درمانی را استفاده می نمایند، را دوره قبل از شیمی درمانی می گویند. در این دوره نیاز است تا بیمار، آزمایشات لازم را جهت شیمی درمانی انجام دهد. اما طبیعتا تغذیه در این دوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا بدن بیمار در طول شیمی درمانی به شدت ضعیف خواهد شد. مواد غذایی در این دوران باید به گونه ای باشند که، موجب تقویت بدن و بالا بردن مقاومت آن در طول شیمی درمانی شوند.
از جمله مواد غذایی مفید در این دوران می توان به تخم مرغ، گوشت های سفید و بدون چربی، شیر، ماست، ماهی های پر چرب و انواع آجیل ها اشاره نمود. همچنین استفاده از جوانه های تازه و غلات، حبوبات و روغن زیتون نیز در این دوران توصیه می شود.

بیماران سرطانی و نکات طلایی تغذیه رژیم درمانی

 توصیه های غذایی در روز شیمی درمانی

بیماران سرطانی در روز شیمی درمانی باید از صبحانه ای شامل، یک لیوان شیرعسل و یا آبمیوه طبیعی استفاده نمایند. همچنین قبل از اینکه شیمی درمانی را آغاز کنند، بهتر است از آب زیادی استفاده نمایند. تا بدن آنها در حین شیمی درمانی دچار کم آبی نشود. این بیماران باید از چند ساعت قبل از شروع شیمی درمانی، از خوردن غذاهای سنگین خودداری نمایند.
همچنین استفاده از گوشت قرمز و غذاهای پر چربی در ساعات قبل از شیمی درمانی، به بیماران توصیه نمی شود. زیرا ممکن است موجب حالت تهوع بیمار در حین شیمی درمانی شود. بهتر است بیماران چند ساعت قبل از شروع شیمی درمانی، از یک میان وعده مقوی و کم حجم استفاده نمایید.
 بهترین نوع تغذیه پس از شیمی درمانی
پس از شیمی درمانی و یا در حین آن، بیماران سرطانی می توانند از مقدار کمی شکلات و یا تنقلات شیرین استفاده نمایند. همچنین پس از انجام شیمی درمانی بهتر است، بیماران از مایعات خنک و شیرین استفاده نمایند. اما به طور کلی استفاده زیاد از شیرینی جات به این بیماران توصیه نمی شود. از آنجایی که شیمی درمانی سمومی را وارد بدن می کند. مصرف زیاد مایعات و حمام کردن می تواند به دفع سریع تر این سموم کمک نمایند.
یک یا دو روز پس از شیمی درمانی، بهتر است بیماران از غذاهای سبک و آبکی استفاده نمایند. همچنین استفاده از غذاهای داغ و پر ادویه پس از شیمی درمانی، می تواند موجب ناراحتی بیماران سرطانی شود. بنابراین پس از درمان باید از ادویه های کمی در غذای بیماران استفاده شود. همچنین پس از دوره شیمی درمانی ممکن است بیماران قادر به مصرف گوشت قرمز نباشند. بنابراین بهتر است تا مدتی گوشت سفید را جایگزین گوشت قرمز کنند.

نکات مهم تغذیه ای در شیمی درمانی

1. بهتر است داروهای شیمی درمانی به همراه شیر و یا آبمیوه های طبیعی میل شود.
2. استفاده از میوه و سبزیجات در طول شیمی درمانی برای بیمار بسیار مفید می باشد.
3. بیماران باید غذا را به آرامی و با حوصله میل نمایند.
4. غذاهایی که دارای بوی زیادی هستند، برای این بیماران مناسب نمی باشد. زیرا می تواند باعث حالت تهوع در بیمار شود.
5. بیماران قبل از غذا خوردن بهتر است، دهانشان را با مقداری آب شستشو دهند.
6. در صورت ایجاد زخم های دهانی، بهتر است بیماران از غذاهای آبکی مانند سوپ بیشتر استفاده نمایند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *