سلولیت و راهکارهای رفع سریع آن رفع سلولیت لاغری موضعی

سلولیت و راهکارهای رفع سریع آن

سلولیت از مشکلات رایجی است که حداقل 80٪ از زنان در سراسر جهان تحت تاثیر درجات متفاوتی از آن  قرار میگیرند. این معظل موجب تغییراتی در ساختار و ظاهر پوست عمدتا در ناحیه ران، باسن، قسمت های تحتانی شکم و بازو میشود. اگر چه سلولیت یک بیماری محسوب نمیشود و یک وضعیت فیزیولوژیک طبیعی در بدن محسوب میشود اما  در برخی موارد میتواند موجب ناراحتی و حتی درد شود. سلولیت با نقاط کم رنگ و پر رنگ در پوست به شکل پوشت پرتقال ظاهر می شود. بدون در نظر گرفتن نژاد میتواند زنان را از سنین بزرگسالی به بعد تحت تاثیر قرار دهد.

به نظر می رسد عواملی از قبیل تغییرات هورمونی، سن،  ژنتیک ،  رژیم غذایی ، سبک زندگی بی تحرک  و فعالیت بدنی کم ، اضافه وزن ، افزایش و کاهش سریع وزن ، استرس، مصرف بیش از حد قهوه و الکل  و گردش خون ضعیف می تواند ظاهر سلولیت را تشدید کند.

 رفع بافتهای سلولیتی و حجیم زیر پوست

طیف گسترده ای از روش های مختلف درمانی برای از بین بردن سلولیت وجود دارد. این روش ها شامل تحریک مکانیکی (ماساژ مبتنی بر دستگاه یا به صورت دستی) ، درمان بلا استفاده از دستگاه های مبتنی بر انرژی ( شامل رادیو فرکانس ، لیزر و نور، درمان با  امواج صوتی RF) ، عوامل موضعی (شامل متیل اکسانتین ها مانند آمینوفیلین ،تئوفیلین ، و کافئین) ، تکنیک های زیرجلدی با حداقل تهاجم و گزینه های تزریقی (شامل پرکننده های پوستی مانند هیدروکسی آپاتیت کلسیم ، عوامل بیولوژیک فعال مانند کلاژناز) می باشد. با وجود این درمان های رایج برای برطرف کردن سلولیت اعم  از عمل جراحی تا روش های موضعی و انواع  رژیم های غذایی به نظر می رسد که به کار بردن ترکیبی ازاین روش ها می تواند تا حدود زیادی در بهبود این وضعیت اثر بخش باشد.

سلولیت و راهکارهای رفع سریع آن رفع سلولیت لاغری موضعی

مقایسه بافت سالم و سلولیتی

آیا سلولیت درمان می شود؟

در صورت داشتن رژیم غذایی صحیح و نیز فعالیت بدنی، استفاده از دستگاه های با تکنولوژی های جدید که توسط مراکز مجهز انجام می پذیرد، می تواند در تغییر سایز افراد مفید واقع گردد.
ماساژ پوست مجاور ناحیه سلولیت با قدرت کافی و منظم، می تواند در تغییر سایز و نیز ظاهر آن مفید واقع شود.

اگرچه سلولیت به طور کامل از بین نمی رود، اما می توان سرعت رشد آن را کاهش داد و در نتیجه ظاهر آن را بهبود بخشید. بهتر است، اجازه ندهید سلولیت از یک مرحله به مرحله دیگر پیشرفت کند و توصیه می شود که با یک برنامه چند جانبه، شامل افزایش فعالیت بدنی منظم و اصلاح رژیم غذایی ، به عنوان گام اولیه ، می توان مشکل پیشرفت سلولیت را تا حدود زیادی برطرف کرد. علاوه بر این موارد پیشنهاد می شود که برای بهبود گردش خون در مناطق سلولیت، از سایر روش های درمانی مانند ماساژ و مسواک زدن به صورت خشک  نیز استفاده کرد.

تاثیر فعالیت بدنی بر رفع سلولیت

از جمله فعالیت های بدنی توصیه شده برای بر طرف نمودن سلولیت شامل قدم زدن سریع، دوچرخه سواری، پیاده روی ، دویدن، بازی تنیس و والیبال، ایروبیک و ورزش های هوازی می باشد. بر اساس آخرین مطالعات صورت گرفته، پیاده روی با شدت بالا با شدت بالا به گونه ای که ضربان قلب در شدت بین 85 تا 90 درصد حداکثر میزان خود باشد به مدت 45 دقیقه  به صورت دو بار در هفته به مدت 12 هفته اثربخشی بالایی دارد. همچنین سه بار دوچرخه سواری در هفته به مدت 30 دقیقه در دو ماه نیز اثرات قابل توجهی در بهبود سلولیت دارد.  نیز با این حال بیشتر محققان معتقدند که  ترکیبی از رژیم غذایی مناسب و ورزش به صورت منظم می تواند در درمان این اختلال کمک زیادی  کند، با این حال رژیم غذایی یا فعالیت بدنی به تنهایی در رفع این مشکل موفقیت آمیز نخواهد بود.

تردمیل خود را روی شیب 10 تنظیم کنید و به مدت 5 دقیقه به صورت تند پیاده روی کنید. اسکوات بزنید، باز تردمیل بروید. این عمل را 3 تا 4 ست تکرار کنید. توصیه : این روند را با توجه به توانایی ورزشی خود  انجام دهید.

مقابله با سلولیت با رژیم غذایی

در مورد توصیه های رژیم غذایی ، نظرات مختلفی وجود دارد. در یک مطالعه پیشنهاد شده است که حذف کلیه غذاهای فرآوری شده و انواع کنسرو ها، کاهش مصرف الکل و قهوه ، افزایش مصرف انواع میوه ها ، سبزیجات ، ماهی ، دانه هایی که با آب پخته شده است ، انواع حبوبات و مصرف انواع روغن های گیاهی به جای روغن حیوانی به عنوان یک الگوی غذایی مناسب تا حدود زیادی به برطرف کردن سلولیت کمک می کند. یک مطالعه دیگر رژیم های غذایی غنی از پروتئین ، کربوهیدرات  و مواد نشاسته ای کم و چربی کم را در درمان سلولیت پیشنهاد می کند.  برخی از محققان معتقدند که رژیم غذایی کم کالری و انواع رژیم های غذایی گیاهی موجب بهبود سلولیت میشود.

یکی از عوامل خطری که موجب تشدید سلولیت می شود ، تغییرات هورمونی می باشد.  زنان دارای سلولیت نسبت به زنان فاقد سلولیت هورمون آدیپو نکتین کمتری در مناطق آیب دیده دارند. رژیم غذایی سرشار از انواع گیاهان و  سبزیجات موجب افزایش 19 درصدی سطح آدیپونکتین می شود.

دستگاه های لاغری روشی سریع برای مقابله با سلولیت

از روش های غیر تهاجمی که به درمان سلولیت کمک می کند میتوان به روش های RF ، لیزر و کویتیشن اشاره کرد. RF   یکی از روش های رایج برای درمان سلولیت است. این روش از نظر بالینی یکی از روش های در دسترس و مناسب است که میتواند به صورت غیر تهاجمی موجب حذف سلولیت شود. با این حال روش های غیر تهاجمی شاید از نظر زمانی دیرتر اثر کنند و اثربخشی آنها نیاز به زمان بیشتری دارد اما در عوض دارای نقاط قوتی از جمله عدم درد، نیاز نداشتن به مواد بیهوشی و خطرات کمتری نسبت به روش های تهاجمی است.

امواج RF باعث گرم شدن به صورت موضعی در پوست و در نتیجه  موجب افزایش گردش خون در مناطق تحت امواج می شود و از این طریق باعث دناتوراسیون و ترمیم مجدد پوست می شود. این تغییرات می تواند به سفت شدن پوست و بهبود سلولیت کمک بسزایی کند. گرمای RF همچنین در متابولیسم آپوپتوز سلولهای چربی  و کاهش حجم چربی اثر می گذارد. کویتیشن نیز از روشهای موثر برای تحریک چربی های ذخیره شده هستند این روش ها  در مقایسه با لیپوساکشن که یک روش تهاجمی است عوارض کمتری دارند.

فن آوری کویتیشن باعث ایجاد حباب در بافت های چربی می شود که در نتیجه آن منجر به ایجاد حفره در غشای سلول های چربی و در نهایت از بین رفتن این سلول ها می شود. در پاسخ به مرگ این سلول ها، یک فرآیند التهابی توسط  ماکروفاژها برای  از بین بردن بقایای سلول ها  ایجاد می شود که منجر به کاهش تدریجی توده چربی می شود.

امروزه  بیشتر محققان معتقدند که استفاده از انواع روشهای پیشنهادی غیر تهاجمی برای درمان سلولیت شامل کاهش وزن با استفاده از محدودیت کالری دریافتی روزانه ، انواع ماساژ ، استفاده از کرم های موضعی ، مکمل های خوراکی (از جمله استفاده از مکمل های مدیریت وزن) کمک شایانی به درمان سلولیت می کند.

دستگاه G5 : توسط ماساژ حرفه ای با دستگاه سلولیت ها از بین می روند.

مزوتراپی : آمپول هایی حاوی مواد گیاهی و مفید برای حل کردن سلول های چربی و از بین بردن سلولیت

دستگاه کربوکسی تراپی : تزریق گاز CO در زیر ÷وست و در حجم چربی که سلول های چربی را تحریب می کند.

ماساژ درمانی برای رفع سلولیت : ماساژ درمانی توسط ماسور های حرفه ای موجب باز شدن بافت های سلولیتی و همچنین لیفت و سفت شدن پوست می شود و همچنین فرم دهی خوبی برای بدن  انجام می شود.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *